• Wizyta strażaków ze Złoczewa, Gromadzic i Wielunia

• Dobrze jest mieć przy sobie osoby, które są otwarte na innych i zawsze gotowe nieść pomoc potrzebującym. Takimi osobami są Strażacy. W czwartek mieliśmy przyjemność gościć w Naszej Szkole Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gromadzic, ze Złoczewa oraz Państwowej Straży Pożarnej z Wielunia. Nasi Goście wręczyli uczniom i nie tylko, zaświadczenia zdobycia sprawności "Jesteś dzielny i sprawny jak strażak". Następnie zaprezentowali możliwości sprzętu jaki wykorzystują w czasie swojej niebezpiecznej pracy. Uśmiechów, radości i pozytywnych emocji było co nie miara. Na koniec nasi Goście zostali zaproszeni na szkolną stołówkę, gdzie p. o. Dyrektora Pani Barbara Mazur wręczyła im okolicznościowe życzenia.
            Szanowni Panowie Strażacy i Panie Strażaczki bardzo dziękujemy za to, że JESTEŚCIE!!! Dajecie wszystkim wiele dobrego, często narażając swoje życie. Dziękujemy, że pamiętacie o nas!!! Czekamy na Was za rok!!!

• Tak uczciliśmy święta majowe

• "Polska w piosence, wierszu i rysunku", pod takim hasłem spotkaliśmy się dziś na szkolnym podwórku, by uczcić majowe święta. Nasi młodzi patrioci zaprezentowali swoje talenty śpiewając, recytując oraz prezentując prace plastyczne. Wszyscy otrzymali gromkie brawa i upominki.

• Dzień Ziemi

• 27 kwietnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pt.  „Każdemu z nas  niech będzie bliska ochrona środowiska”.
            Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez p.o. Dyrektora Panią Barbarę Mazur ,,Listu od Ziemi" adresowanego do wszystkich ludzi. Następnie uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny i każda drużyna otrzymała do wykonania specjalne zadanie o tematyce ekologicznej. Uczniowie poradzili sobie wspaniale z przydzielonymi zadaniami.
            W kolejnej części spotkania został rozstrzygnięty ogłoszony konkurs.
            Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej, która będzie ukazywała sposób dbania uczestnika konkursu, o Naszą wspólną planetę. Prace miały zawierać treści ekologiczne ukazujące prawidłowe postawy  ekologiczne wobec środowiska przyrodniczego np.: segregacje odpadów, recykling, znaczenie odnawialnych źródeł energii, ekologiczny styl życia,  postawy proekologiczne wpływające na pracę ludzi w celu utrzymania czystości i porządku ponadto  pozwolą uczestnikom i nie tylko, stać się bardziej przyjaznym i troskliwym w stosunku do środowiska.
            Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VIII Szkoły Podstawowej.
            Otrzymaliśmy 15 prac, jury wybrało 6 prac, które zostały nagrodzone. Ponadto każdy
             z uczestników konkursu otrzymał nagrodę za udział w konkursie.
            W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:
            I miejsce - Kamil D. - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach
            II miejsce – Kacper M.– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach
            III miejsce – Daniil K. - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach
            W kategorii klas IV-VIII nagrodzone zostały następujące osoby:
            I miejsce – Sandra M. -  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie
            II miejsce -  Kataryzna K. - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Działoszynie
            III miejsce – Sandra K. -  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Działoszynie
            Organizatorzy konkursu przyznali wyróżnienie dla Jakuba P. ze  Specjalny Ośrodek
            Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach oraz dla Patryka M. ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Działoszyna.
            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Podziękowania również kierujemy w stronę nauczycieli, którzy  byli inspiracją i pomogli uczniom przygotować prace plastyczne.
            Serdeczne podziękowania składamy Ludziom o Wielkim Sercu. Słowa te kierujemy do naszych sponsorów,
            dzięki którym uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody.
            Naszymi sponsorami były  firmy: Wielton SA, Gala Poland, PSS Społem w Wieluniu Pan Włodzimierz Bednarek, DM Wieluń www.netdm.pl oraz firmie Amper
            Pamiętajmy, każdego dnia jest dzień Ziemi.

• NIEBIESKIE IGRZYSKA

• W tym roku dołączyliśmy do akcji Niebieskie Igrzyska organizowanej przez IWRD w Gdańsku. Dla naszych uczniów z autyzmem przygotowaliśmy 14 konkurencji. Wszyscy podołali zadaniom 🙂 GRATULUJEMY!!! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia filmu "NIEBIESKIE DOPOWIEDZENIA", z udziałem mam naszych uczniów z autyzmem.