• Dzień Edukacji Narodowej

• W dniu 14 października obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Edukacji Narodowej pod hasłem „Każdy kiedyś uczniem był”. Rodzice naszych Uczniów przedstawili dwa skecze o szkolnej tematyce.
            Towarzyszył im muzyczny duet. Pracownicy Ośrodka rozpoznawali siebie na fotografiach ze szkolnych lat. Wręczono Nagrody Dyrektora. Szkolne obchody DEN zakończyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.
            Dziękujemy Rodzicom, Pani Marcie, Panu Zbyszkowi oraz nauczycielom zaangażowanym w organizację tego dnia.
            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

• Na tropie harcerskiej przygody

• W dniach 30.09. – 2.10. 2022 r. ośmioro harcerzy z naszej drużyny 17 WDH NS SŁONECZNI brało udział w wielkiej harcerskiej przygodzie – 33 Ogólnopolskim zlocie drużyn Nieprzetartego Szlaku w
            Stemplewie.
            Organizatorzy : Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca w Stemplewie oraz V Szczep Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie zapewnili nam mnóstwo atrakcji:
            - warsztaty „Wieś w jesiennej odsłonie” w trakcie których sadziliśmy drzewa, układaliśmy symbole harcerskie z ziemniaków, ugniataliśmy kapustę, tworzyliśmy kompozycje z leśnych skarbów
            - „Ogniska czar” – podczas obrzędowego ogniska rozpoczętego gawędą phm. Doroty Nowak-Małek z Wydziału Nieprzetartego Szlaku Komendy Głównej ZHP wszystkie drużyny prezentowały się przy dźwiękach gitary pląsając i śpiewając harcerskie piosenki
            - pobyt w kompleksie basenowo-termalnym w Uniejowie
            - piknik „Coś dla ciała i dla ducha” – zawody i gry strażackie, działania kulinarne pod okiem Koła Gospodyń Wiejskich ze Świnic Warckich, przejażdżki na motorach, wata cukrowa, popcorn i różnorodne gry i zabawy na wesoło
            - kino plenerowe
            - pokaz sztucznych ogni i zabawę taneczną
            Na zakończenie Zlotu uczestniczyliśmy w polowej Mszy św. w intencji uczestników Zlotu i uroczystym apelu, podczas którego otrzymaliśmy dyplomy i upominki.
            Bardzo dziękujemy za możliwość wspólnego harcowania. Program, uczestnicy i organizacja Zlotu – wszystko na medal!
            CZUWAJ!