• Nowy sprzęt dla Szkoły Podstawowej

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
            W ramach programu Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach otrzymała 30 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe przeznaczone zostało na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży naszej placówki.
            Sprzęt zakupiony ze wsparcia finansowego wchodzący w skład wyposażenia podstawowego:
            Drukarka 3D z akcesoriami,
            Mikrokontrolery Lofi z funkcją robota,
            Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów),
            Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (aparat fotograficzny z funkcją kamery, mikrofony, etc.),
            Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań.
            Ponadto część środków przeznaczono na zakup mebli kuchennych, sprzętu AGD, jak i akcesoriów kuchennych.