• UROCZYSTE ŚLUBOWANIE 2021

• Dziś w szkole było wielkie święto. Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy przystąpili do uroczystego ślubowania. Wykazali się wiedzą o naszej ojczyźnie oraz zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. W zmaganiach kibicowali rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście oraz społeczność szkolna. Dyrektor Ośrodka wraz z Gromkiem dokonali aktu pasowania. Od dziś chłopcy- Kuba, Kamil, Jarek i Kuba zostali przyjęci do braci uczniowskiej. GRATULUJEMY!

• "Drugie życie butelek PET" - wycieczka do fabryki recyclingu butelek PET w Radomsku

• 🌏 Kolejna wycieczka, w ramach programu edukacji ekologicznej " Drugie życie butelek PET" odbyła się do fabryki recyclingu butelek PET - "PET Recycling Team Gmbh" w Radomsku 🌏  https://petrecyclingteam.com
            🌏Punktem wyjścia była prezentacja multimedialna która zapoznała uczniów z procesem technologicznym recyclingu butelek PET w fabryce 🌏Następnie podczas zwiedzania uczniowie oglądali kolejne etapy powstawania wysokiej jakości regranulatu PET, który jest produkowany w ramach procesu recyclingu a który jest wykorzystywany do produkcji nowych butelek PET 🌏 Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca 🌏 Uczniowie mogli bezpośrednio obserwować cały proces recyclingu 🌏 Otrzymali materiały edukacyjne, które wykorzystają na zajęciach lekcyjnych 🌏

• Program edukacji ekologicznej - "Drugie życie butelek PET"

• 🌏Wycieczką do Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieluniu rozpoczęliśmy program edukacji ekologicznej "Drugie życie butelek PET" 🌏 W ramach programu odbędzie się cykl wycieczek, podczas których uczniowie zapoznają się z procesem technologicznym recyclingu butelek plastikowych 🌏 Podczas spotkania w Przedsiębiorstwie Komunalnym kierownik ds. Marketingu i zamówień publicznych - pan Karol Tomczyk wprowadził uczniów w temat prawidłowej segregacji śmieci i ich recyclingu 🌏 Natomiast pan Patryk - kierowca pojazdu zbierającego odpady zaprezentował wysoce zautomatyzowaną kabinę samochodu 🌏

• W ramach aktywizacji zawodowej foliowanie książek

• Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Gromadzicach nawiązał współpracę z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Wieluniu. Od września uczniowie klas przysposabiających do pracy w ramach aktywizacji zawodowej foliują książki dla biblioteki. Działania te odbywają się cyklicznie na terenie Ośrodka pod kierunkiem nauczyciela.

19 października 2021 roku nasi podopieczni uczestniczyli również w wizycie studyjnej, na której zapoznani zostali z działalnością biblioteki oraz specyfiką pracy w zawodzie bibliotekarza. Spotkanie było także okazją do osobistego przekazania przez uczniów zafoliowanych książek.

Serdecznie dziękujemy za podjętą współpracę i stworzenie naszym wychowankom możliwości do zdobywania nowych doświadczeń oraz umiejętności.

• 14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień, kiedy cały nasz Ośrodek przeistacza się w miejsce pachnące ciastem i kwiatami, gdzie każdego pracownika witają uśmiechnięte i życzliwe buzie dzieci i ich rodziców, przybywających złożyć życzenia. Tego dnia wychowankowie internatu z koła aktywności artystycznej "Każdy może być twórcą" pod kierunkiem pani Iwony Anissimo przygotowali wspaniały występ artystyczny zakończony owacjami na stojąco. Następnie wysłuchaliśmy przemówienia Dyrektora Mirosława Kubiaka oraz przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszki Janik. Jak co roku Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie na rzecz naszej placówki. Ten dzień to także okazja do podziękowania  nie tylko pracownikom, ale przede wszystkim naszym uczniom i rodzicom za to, że wspólnie tworzymy naszą rzeczywistość i zawsze tego dnia pamiętają o pracownikach naszego Ośrodka.

• Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2021.

• 13 października 2021 roku, w naszym Ośrodku odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.
            Podczas uroczystości wręczono nauczycielom nagrody Starosty Wieluńskiego. Wśród nagrodzonych byli także przedstawiciele naszego Ośrodka: kierownik internatu - pani Marzena Kaczmarek oraz nauczyciel - Pani Joanna Majda. Nagrodę Starosty Wieluńskiego otrzymał również Dyrektor Ośrodka- Pan Mirosław Kubiak.
            Uroczystości poprzedził występ artystyczny uczniów naszej szkoły! Podczas uroczystości podziękowano również osobom wspierającym oświatę i wręczono listy gratulacyjne nauczycielom, którzy dzień wcześniej z rąk łódzkiego kuratora oświaty odebrali m.in. Medale Komisji Edukacji Narodowej.

• SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT NA KĘPOWIŹNIE I W RUDLICACH

• Tradycyjnie we wrześniu uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w corocznej akcji "Sprzątanie Świata" ☘️☘️☘️ Tym razem sprzątali las na Kępowiznie, w Załeczanskim Parku Krajobrazowym oraz las w Rudlicach 🌲🌳🌲 O akcji zostały powiadomione odpowiednie organy odpowiedzaialne za wywóz odpadów na terenie gminy Pątnów oraz Ostrówek. Powiadomiono również Fundację "Nasza Ziemia", która jest inicjatorem akcji. Po pracy było zasłużone ognisko 🔥🔥🔥 z pieczeniem kielbasek 🌭🌭🌭 i slodką szarlotką 🥧😁 BRAWO! SPISALISCIE SIĘ NA MEDAL! 👍