• O nas

• SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY W GROMADZICACH zajmuje się edukacją i wychowaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z niepełnosprawnością sprzężoną w wieku od 6 do 24 lat.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym funkcjonują:

• Szkoła Podstawowa
          • Gimnazjum
          • Szkoła Przysposabiająca do Pracy
          • Zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną
          • Internat

WSPOMAGAMY proces edukacyjno – terapeutyczny poprzez:

• zajęcia logopedyczne
          • rewalidację indywidualną (arteterapię, bajkoterapię, dogoterapię, hipoterapię i inne)
          • gimnastykę korekcyjną
          • zajęcia z psychologiem
          • cykliczne wyjazdy na pływalnię, lodowisko, kręgielnię

DYSPONUJEMY dwoma busami przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych. Ośrodek zapewnia codziennie przywóz i odwóz uczniów z domu rodzinnego do placówki.

ZAPEWNIAMY wszystkim chętnym możliwość korzystania z całodobowej opieki wychowawczej w INTERNACIE.

OFERUJEMY całodzienne wyżywienie przygotowywane przez własną kuchnię, znajdującą się na terenie placówki.

ORGANIZUJEMY wycieczki, imprezy kulturalno – sportowe i coroczne turnusy rehabilitacyjne w ciekawe zakątki Polski.

TRADYCJĄ placówki są:

• uroczystości szkolne (Pasowanie na ucznia, Dzień Matki, Powitanie Wiosny, Mikołajki, Wigilia Bożego Narodzenia, Choinka Noworoczna, Andrzejki, Wieczornica z okazji Święta Niepodległości, Święto Flagi itd.), a także:
          • Koncerty DZIECI-DZIECIOM
          • Festyny Rodzinne
          • Kiermasze Bożonarodzeniowe
          • Warsztaty Artystyczne „Gromadzice uczą…”
          • Wystawy Rękodzieła
          • Spotkania integracyjne „Dla każdego świeci słońce”
          • Dyskoteki Integracyjne
          • Zawody sportowe w ramach Olimpiad Specjalnych.