• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu pod hasłem: „Z tej samej gliny ulepieni”

• Po raz kolejny w naszym Ośrodku zrobiło się niebiesko💙💙💙💙 a to za sprawą realizacji IV edycji autorskiego projektu naszej nauczycielki Pani Ani Wiśniewskiej pt. „Autyzm w artystycznym zwierciadle”. Tym razem obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu pod hasłem: „Z tej samej gliny ulepieni”. Glina, jako bardzo naturalny materiał, przysporzyła naszym uczniom wielu przyjemnych, sensorycznych doznań podczas wyklejania serca oraz prób formowania naczyń na kołach garncarskich. Ponadto nasi uczniowie, solidaryzując się z osobami z autyzmem z Ukrainy, ulepili z masy solnej dla nich i ich rodzin „pierogi z dobrym słowem”. Rodzice naszych uczniów z autyzmem wspólnie z Paniami z KGW Gromadzice  ulepili natomiast pierogi z serem, które stanowiły, oprócz ciast, poczęstunek dla wszystkich obecnych. Były przepyszne!!! Dziękujemy #zoltytalerz @kulczykfoundation za produkty do pierogów.
            To dopiero początek naszych kwietniowych działań mających na celu uświadamianie innych o tym, czym jest spectrum autyzmu. Oczywiście będziemy o wszystkim na bieżąco informować.

• Wernisaż Wystawy Fotograficznej na DKWD

• Dnia 1 kwietnia na Dworcu Kulturalnym Wieluń - Dąbrowa odbył sie wernisaż Wystawy Fotograficznej, organizowanej przez Pracownię Artystyczną SOSW Gromadzice „Rękodzieło miłością inspirowane”, pod honorowym patronatem Starosty Wieluńskiego oraz Burmistrza Wielunia.
            Fotografie wyeksponowane na Wystawie, przedstawiają uczniów SOSW Gromadzice. Podczas zajęć odbywały się stylizowane sesje zdjęciowe. Uczniowie brali czynny udział w procesie twórczym: projektowaniu przestrzeni, analizie dostępnych inspiracji, przygotowaniu scenerii, kostiumów. Uczniowie odgrywali swoje role podczas pozowania do zdjęć. Projekt okazał się wielką przygodą i dostarczył wiele pozytywnych emocji. Blisko 50 zdjęć powstało dzięki zaangażowaniu nauczycielek - Katarzyny Sobocińskiej i Magdaleny Hałubiec. Ostateczny efekt wizualny fotografii zawdzięczamy Pani Magdalenie Hałubiec.