• Pasowanie na ucznia

• 8 listopada 2022r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość - pasowanie na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci. W tym dniu uczniowie oficjalnie przyjęci zostali do społeczności naszej szkoły. Najważniejszą częścią imprezy było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez p.kierownik Marzenę Kaczmarek. Pasowani głośno i z przekonaniem przyrzekali być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Nowoprzyjęci uczniowie przygotowali występ w którym pokazali, że potrafią wspaniale śpiewać, tańczyć, ćwiczyć, gotować oraz dbać o porządek. Wszystkim uczniom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Poznajemy Polskę - Kraków

• W czwartek 3 listopada uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce do Krakowa zorganizowanej w ramach projektu "Poznaj Polskę". Pogoda 🌞 sprzyjała spacerom i zwiedzaniu miasta. Wizytę w historycznej stolicy zaczęliśmy od spaceru do Starego Miasta. W drodze zatrzymaliśmy się przy ulicy Floriańskiej, by zobaczyć słynne papieski okno. Na Starym Mieście obejrzeliśmy Wieżę Ratuszową, Sukiennice oraz pomnik Adama Mickiewicza. W Kościele Mariackim  podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza, wysłuchaliśmy także hejnału granego z wieży Mariackiej. Zwiedzanie Krakowa zakończyliśmy na Wawelu. Byliśmy w Katedrze Wawelskiej, gdzie odbywały się koronacje królów polskich. Znajdują się tu też groby królów i wielkich Polaków. Mogliśmy również zobaczyć i dotknąć słynny dzwoń Zygmunta. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego podziwialiśmy krużganki i piękną architekturę zamku. Szczęśliwi i zauroczeni pięknym miastem wróciliśmy do domu.