• Arteterapia

• Koło Aktywności Twórczej łączy w sobie elementy muzyki, plastyki oraz tańca. Są to popołudniowe zajęcia dla wychowanków internatu w celu twórczego spędzania czasu wolnego.

Głównym celem zajęć jest rozwijanie aktywności muzyczno-ruchowej i plastycznej uczniów w miłej atmosferze. Każde dziecko ma możliwość swobodnej ekspresji twórczej na miarę własnych możliwości.

Zajęcia pełnią także funkcję terapeutyczną. Tutaj dzieci mogą odreagować napięcia, doświadczyć sukcesu, budować poczucie własnej wartości i sprawczości. Poznają ciekawe techniki artystyczne. Taka forma zabawy i nauki jest doskonałym pomysłem na twórcze spędzanie czasu wolnego oraz rozwijanie sprawności manualnych.

Podczas zajęć:

• doskonalimy koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową;
          • realizujemy proste formy  ruchowe przy muzyce;
          • doskonalimy umiejętność gry na instrumentach perkusyjnych;
          • śpiewamy wybrane piosenki;
          • tworzymy prace plastyczne;
          • rozwijamy umiejętność  współpracy w grupie oraz wspólnej zabawy;

Założone cele realizujemy stosując następujące formy zajęć:

• śpiew;
          •   muzykowanie;
          • słuchanie muzyki,
          • ruch i taniec (zabawy muzyczno-ruchowe, improwizacje ruchowe przy muzyce),
          • działalność plastyczna