• Zajęcia rewalidacyjne

• Zajęcia rewalidacyjne i terapeutyczne są integralną częścią pracy edukacyjnej i wychowawczej. Uwzględniają specyficzne potrzeby rozwojowe uczniów i wychowanków  oraz ich indywidualne tempo rozwoju. Podstawą do zakwalifikowania poszczególnych uczniów do określonej formy zajęć rewalidacyjnych są: diagnoza psychologiczno-pedagogiczna dokonana przez zespół osób pracujących z dzieckiem: nauczycieli, psychologa i pedagoga szkolnego oraz zalecenia zawarte w orzeczeniach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Nauczyciele-specjaliści przestrzegając zasad ortodydaktyki i stosując swoiste metody pracy z upośledzonymi umysłowo, realizują indywidualne plany rewalidacji o określonych celach.

Nasze zadania:

• wspomaganie rozwoju psychofizycznego ucznia niepełnosprawnego;
          • przygotowanie go do samodzielności społecznej;
          • uczenie porozumiewania się z otoczeniem w dostępny mu sposób werbalny i niewerbalny;
          • wdrażanie do aktywności ruchowej i usprawniania kondycji fizycznej;
          • stymulowanie zdolności muzycznych, plastycznych oraz sprawności manualnej;
          • rozwijanie umiejętności matematycznych;
          • nauka czytania i pisania;