• Wystawa fotograficzna "ŻyjeMY, czujeMY, pragnieMY" w Sejmie RP

          • 7 lutego 2023 roku Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Gromadzicach, mieli zaszczyt uczestniczyć i jednocześnie być bohaterami wystawy fotograficznej pt. "ŻyjeMy, czujeMy, pragnieMy'' w Sejmie RP w Warszawie. Wystawę można oglądać do 13 lutego. Prezentowane fotografie powstawały przez kilkanaście miesięcy. Zdjęcia przedstawiają pełne emocji portrety uczniów i absolwentów ośrodka. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zdjęcia zostały wykonane telefonem komórkowym. Autorkami fotografii są nauczycielki: Katarzyna Sobocińska i Magdalena Hałubiec.

          • Wigilia

          • Każdy człowiek choć nie zawsze się do tego przyznaje nosi w sercu pragnienie aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne miłości, życzliwości i dobroci. W świąteczny nastrój  wprowadziło nas piękne i wymowne przedstawienie wigilijne. W inscenizacji brali udział wszyscy uczniowie Ośrodka. Gratulujemy naszym cudownym aktorom❤👏👏. Dziękujemy rodzicom , zaproszonym gościom, pracownikom szkoły za obecność.  A paniom: M. Panek i D. Anisimo za przygotowanie występu.🌲🌲🎅🧑‍🎄🤶👼

          • Konkurs plastyczny "Mikołaj oczami dziecka"  🎅

          • Konkurs plastyczny " Mikołaj oczami dziecka"  🎅 został rozstrzygnięty.  Komisja w składzie cudownych pomocników Świętego Mikołaja  wyłoniła zwycięzców:
            Kategoria klasy I-III
            I miejsce - Eliza Ptak -Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy  w Radomsku 
            II miejsce - Wojciech Wnuk Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w  Bełchatowie
            III miejsce - Anna Sielska, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Działoszynie oraz Julita Wyrębska, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Sieradzu
            Kategoria klasy IV-VI
            I miejsce - Kinga Jędras Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Gromadzicach 
            II miejsce - Dawid Rosiak Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Gromadzicach 
            III miejsce  - Bartosz Tomczyk Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Sieradzu 
            Kategoria klasy VII-VIII
            I miejsce - Maksymilian Marcioch Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy  w Sieradzu 
            II miejsce - Aleksandra Jankowska Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bełchatowie 
            III miejsce  - Mateusz Domański Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Warcie. Wielkie brawa👏 dla wszystkich uczestników 
            Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom❤ za udział w konkursie: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sieradzu, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bełchatowie, Zespół Szkół Specjalnych w Warcie, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Działoszynie,  Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Radomsku.
            Zwycięzcom gratulujemy. 👏

          • Mikołajki jak z bajki :)

          • Mikołajki🎅🎅🎅 mogą być jak z bajki. W tym roku druga edycja spotkań z Mikołajem, tym razem pt. "W kuchni Świętego Mikołaja". Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali przyjęcie imieninowe dla Mikołaja. Było magicznie, zdrowo i bardzo wesoło. Dziękujemy rodzicom którzy wcielili się w rolę elfów oraz Radzie Rodziców za słodkie upominki.

          • Praktyki wspomagane dzięki firmie SEDAL

          • RHS Sedal w Wieluniu to kolejna firma, dzięki której uczniowie SPdP mogą realizować praktyki wspomagane- zajmowaliśmy się kolportażem. Chłopaki z wielkim zapałem👍 roznosili ulotki na terenie osiedla Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wieluniu. Dziękujemy Panu Damianowi za współpracę 🙂

          • XVI spotkanie Mistrzów Sztuki Kulinarnej

          • Kuba, Jarek i Dawid uczestniczyli w XVI spotkaniu Mistrzów Sztuki Kulinarnej w SOSW w Działoszynie. Wraz z nowo poznanymi kolegami i koleżankami przygotowali zdrowe potrawy, m.in.: sałatkę owocową, zupę brokułową, carpaccio z buraka, ciasto marchewkowe.

          • Andrzejki

          •  

            ,, ŁUPINKA JABŁKA NA ZIEMIĘ SPADA,
                        OGLĄDAM SIĘ, LITERKA  A ...
                 ANDRZEJA WRÓŻBA PRZEPOWIADA ?
                 CZY TEŻ ADAMA LOS MI DA ? "
             🗝️♣️💃⭐♥️🥾🎉♠️🎈🔮♦️🪄🎩

          • Pasowanie na ucznia


          • 8 listopada 2022r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość - pasowanie na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci. W tym dniu uczniowie oficjalnie przyjęci zostali do społeczności naszej szkoły. Najważniejszą częścią imprezy było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez p.kierownik Marzenę Kaczmarek. Pasowani głośno i z przekonaniem przyrzekali być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Nowoprzyjęci uczniowie przygotowali występ w którym pokazali, że potrafią wspaniale śpiewać, tańczyć, ćwiczyć, gotować oraz dbać o porządek. Wszystkim uczniom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

          • Poznajemy Polskę - Kraków

          • W czwartek 3 listopada uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce do Krakowa zorganizowanej w ramach projektu "Poznaj Polskę". Pogoda 🌞 sprzyjała spacerom i zwiedzaniu miasta. Wizytę w historycznej stolicy zaczęliśmy od spaceru do Starego Miasta. W drodze zatrzymaliśmy się przy ulicy Floriańskiej, by zobaczyć słynne papieski okno. Na Starym Mieście obejrzeliśmy Wieżę Ratuszową, Sukiennice oraz pomnik Adama Mickiewicza. W Kościele Mariackim  podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza, wysłuchaliśmy także hejnału granego z wieży Mariackiej. Zwiedzanie Krakowa zakończyliśmy na Wawelu. Byliśmy w Katedrze Wawelskiej, gdzie odbywały się koronacje królów polskich. Znajdują się tu też groby królów i wielkich Polaków. Mogliśmy również zobaczyć i dotknąć słynny dzwoń Zygmunta. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego podziwialiśmy krużganki i piękną architekturę zamku. Szczęśliwi i zauroczeni pięknym miastem wróciliśmy do domu.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W dniu 14 października obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Edukacji Narodowej pod hasłem „Każdy kiedyś uczniem był”. Rodzice naszych Uczniów przedstawili dwa skecze o szkolnej tematyce.
            Towarzyszył im muzyczny duet. Pracownicy Ośrodka rozpoznawali siebie na fotografiach ze szkolnych lat. Wręczono Nagrody Dyrektora. Szkolne obchody DEN zakończyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.
            Dziękujemy Rodzicom, Pani Marcie, Panu Zbyszkowi oraz nauczycielom zaangażowanym w organizację tego dnia.
            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

          • Na tropie harcerskiej przygody


          • W dniach 30.09. – 2.10. 2022 r. ośmioro harcerzy z naszej drużyny 17 WDH NS SŁONECZNI brało udział w wielkiej harcerskiej przygodzie – 33 Ogólnopolskim zlocie drużyn Nieprzetartego Szlaku w
            Stemplewie.
            Organizatorzy : Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca w Stemplewie oraz V Szczep Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie zapewnili nam mnóstwo atrakcji:
            - warsztaty „Wieś w jesiennej odsłonie” w trakcie których sadziliśmy drzewa, układaliśmy symbole harcerskie z ziemniaków, ugniataliśmy kapustę, tworzyliśmy kompozycje z leśnych skarbów
            - „Ogniska czar” – podczas obrzędowego ogniska rozpoczętego gawędą phm. Doroty Nowak-Małek z Wydziału Nieprzetartego Szlaku Komendy Głównej ZHP wszystkie drużyny prezentowały się przy dźwiękach gitary pląsając i śpiewając harcerskie piosenki
            - pobyt w kompleksie basenowo-termalnym w Uniejowie
            - piknik „Coś dla ciała i dla ducha” – zawody i gry strażackie, działania kulinarne pod okiem Koła Gospodyń Wiejskich ze Świnic Warckich, przejażdżki na motorach, wata cukrowa, popcorn i różnorodne gry i zabawy na wesoło
            - kino plenerowe
            - pokaz sztucznych ogni i zabawę taneczną
            Na zakończenie Zlotu uczestniczyliśmy w polowej Mszy św. w intencji uczestników Zlotu i uroczystym apelu, podczas którego otrzymaliśmy dyplomy i upominki.
            Bardzo dziękujemy za możliwość wspólnego harcowania. Program, uczestnicy i organizacja Zlotu – wszystko na medal!
            CZUWAJ!

          • Marzenia się spełniają

          • Długo planowana wycieczka wreszcie się odbyła. W dniach 19-23 września grupa przyjaciół wyruszyła zdobywać górskie szlaki w Karkonoszach. Pod czujnym okiem instruktorów i przewodnika przeżyli wspaniałą przygodę: zdobywali górskie szlaki, uczyli się współpracy podczas gier terenowych - jenga, wyścig 5 osobowymi nartami, pokonywali własne słabości podczas zjazdu na tyrolce, mogli zrelaksować się na zajęciach plastycznych i wielu innych aktywnościach. Zwiedzili również Hutę Szkła Julia oraz interaktywną wystawę klocków lego. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

          • Nowy sprzęt dla Szkoły Podstawowej

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
            W ramach programu Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach otrzymała 30 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe przeznaczone zostało na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży naszej placówki.
            Sprzęt zakupiony ze wsparcia finansowego wchodzący w skład wyposażenia podstawowego:
            Drukarka 3D z akcesoriami,
            Mikrokontrolery Lofi z funkcją robota,
            Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów),
            Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (aparat fotograficzny z funkcją kamery, mikrofony, etc.),
            Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań.  
            Ponadto część środków przeznaczono na zakup mebli kuchennych, sprzętu AGD, jak i akcesoriów kuchennych. 

          • DZIĘKUJEMY ZA CAŁY ROK SZKOLNY 2021/2022

          • Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów na odpoczynek, spotkania w gronie przyjaciół i wakacyjne wyjazdy ☀️
            Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęło się częścią artystyczną, w której wystąpili uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Następnie nadszedł długo wyczekiwany czas na wręczenie świadectw przez wychowawców klas i pana dyrektora. Absolwenci otrzymali z rąk Pana Dyrektora statuetki, a  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli im pamiątkowe "Kufry pamięci". Pan Dyrektor wyróżnił kilku uczniów i przyznał im NADRODĘ DYREKTORA. 
            ☀️🍀☀️ Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły słonecznych i spokojnych  wakacji. ☀️🍀☀️
            DZIĘKUJEMY ZA CAŁY ROK SZKOLNY 2021/2022 

          • Konkurs o puchar "Najlepszy poszukiwacz lata 22"

          • 🏖️☀️🎈 Dzień 15 czerwca spędziliśmy na poszukiwaniu lata w "Domu Seniora" w Wieluniu 🌞🏖️ Wspólnie z uczniami szkół podstawowych z Białej, Bieniądzic i Okalewa braliśmy udział w konkursie o puchar "Najlepszy poszukiwacz lata 22" 🌞🏆 Uczestnicy wzięli udział w zabawach i grach sportowych ⛹️🎾🤾‍♀️ Wielką radość sprawiły olbrzymie bańki mydlane, basen pełen piany i rzucanie kolorowymi farbkami 🌈 Nad wypiekiem podpłomyków czuwał pan Eugeniusz Czcibór Chrzanowski 🔥 Bylo też wspolne ognisko z pieczeniem kiełbasek i czekoladowa fontanna ⛲ Pensjonariuszom i pracownikom D.S. w Wieluniu oraz pani Elżbiecie Czarnuch dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas ❤️😘😊👍

          • 6 dni na Głodówce - projekt "Kolory życia"

          • "Kolory Życia" - to projekt realizowany przez Wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP dofinansowany ze środków PFRON


            "Projekt Kolory Życia przez 6 dni był dla mnie wyjątkowy i wspaniały. Będę pamiętać ten wyjazd bardzo długo. Wspominać będę wycieczki, ogniska, warsztaty z harcerzami z innych ośrodków. Wycieczki do Zakopanego, na Wielką Krokiew, do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, do Doliny Kościeliskiej, na Gubałówkę były wspaniałe i nie do opisania"❤😘❤😘🤗

            - wychowanka i harcerka - Martyna Cielas

            Harcerze Nieprzetartego Szlaku "Słoneczni" bardzo aktywnie spędzili czas podczas pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej. Organizowano wycieczki, ogniska, warsztaty integracyjno - społeczne, praktyki terenowe w pokonywaniu długich szlaków górskich. Oczywiście podczas wyjazdu w góry nie mogło zabraknąć prawdziwej góralskiej kapeli🎻🎻🎻

             

          • "MÓWiKowy zawrót głowy"

          •  27 maja w naszym ośrodku odbyły się zajęcia "MÓWikowy zawrót głowy", na których uczestnikom przybliżono wiedzę dotyczącą komunikacji alternatywnej i wspomagającej, sposobu pracy z użyciem symboli i aplikacji "MOWik"📱. Rodzice z powodzeniem uczyli się korzystania z aplikacji i wprowadzania nowych symboli. Wcielając się w rolę swoich dzieci, próbowali z nich korzystać. Podsumowaniem spotkania była samodzielnie zamówiona za pomocą "MÓWika" aromatyczna kawa☕️. Z całego serca dziękujemy za udział rodzicom uczniów ze SOSW Gromadzicach, rodzicom z Poradni Psychlogiczno - Pedagogicznej w Wieluniu, którym towarzyszyła Pani Paulina Małolepsza - psycholog oraz rodzicom ze Stowarzyszenia "Tacy Sami". Działajmy wspólnie, bo to, że ktoś nie mówi nie oznacza, że nie ma nic do powiedzenia. Dziękujemy wszystkim za udział a naszym specjalistkom p. Annie Maliszak i p. Małgorzacie Blajer za przeprowadzone zajęcia szkoleniowe ❤️❤️