• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa gościliśmy w naszym Ośrodku uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Skrzynnie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Na początku przedstawiono prelekcję, mającą na celu zwiększenie świadomości na temat osób z zespołem Downa. Następnie były wspólne gry i zabawy integracyjne, a na zakończenie uczestnicy ozdobili papierowe skarpety. Spotkanie wywołało ciepłe i serdeczne uczucia, ponieważ dla wszystkich najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i miłość.

• "Czytam bo lubię" - w pierwszym dniu wiosny

• W pierwszy Dzień Wiosny odbył się już czwarty konkurs pt: " Czytam bo lubię" - Witaj Wiosno!!!!  Uczniowie czytali wiersze różnych autorów o tematyce wiosennej. Powołane jury brało pod uwagę tempo, poprawność, intonację i wyrazistość czytania. Konkurs przeplatany był zagadkami o wiośnie, quizem o bocianie w formie zabawowej, czytaniem wierszy przez dyrektora szkoły, uczniów z Gimnazjum nr 3 z klasami integracyjnymi, zaprzyjaźnioną radną z środowiska lokalnego, rodziców i nauczycieli. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodki upominek, natomiast wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Całość uroczystości okraszona była wiosenną dekoracją i kolorowymi wesołymi strojami.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary. Tak więc, 21 marca - do pracy, do szkoły, na spacer czy na spotkanie z przyjaciółmi załóżmy różne, kolorowe skarpetki. Pobijmy rekord w ilości kolorowych skarpet!

• "Gromadzice uczą"

• Dnia 15.03.2019 roku odbyły się warsztaty artystyczne „Gromadzice uczą”. Nasi cudowni „nauczyciele” prezentowali technikę Pergamano. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osjakowie wykonali imponujące kartki okolicznościowe.

• Wesoły nastrój w "Dniu Mężczyzn"

• 10 marca przypada Święto Mężczyzn. Panie z naszego ośrodka przygotowały w tym roku niespodziankę dla panów. Z tej okazji przedstawiły kabaretowy program artystyczny, który dostarczył wszystkim dużo dobrego humoru, a panowie mieli okazję przekonać się jacy są „prawdziwi mężczyźni”. Następnie panie wręczyły panom zabawne upominki i zaprosiły na pyszny tort. Uroczystość ta dostarczyła wszystkim wiele radości i uśmiechu a panie otrzymały ogromne brawa.

• Sto lat dla Pań z okazji ich święta

• 8 marca, miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, panowie wraz z uczniami przygotowali poczęstunek i program artystyczny, zatytułowany "Najlepsze witaminy mają Polskie Dziewczyny". Na zakończenie wprowadzone w miły nastrój panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. Sto lat! Wszystkim paniom pożyczyli „prawdziwi mężczyźni”.

• Dzień Kobiet w Domu Seniora

• Dnia 07 marca 2019 roku, uczniowie Ośrodka odwiedzili zaprzyjaźnionych Pensjonariuszy w Domu Seniora w Wieluniu, by złożyć wszystkim Paniom życzenia w dniu ich święta. Młodzież przedstawiła taniec  czarno - biały oraz montaż  muzyczny o kobietach. W miłej i rodzinnej atmosferze bawiliśmy się wspólnie z Seniorami przy muzyce.

• Karnawałowy Bal Przebierańców

• 27 lutego 2019 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Gromadzicach odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców, na którym wychowankowie wcielili się w postacie bohaterów z bajek i filmów dla dzieci. Bal dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, a obok uczniów doskonale bawili się rodzice. W przerwie między tańcami wychowankowie mogli spróbować wypieków domowych, owoców i napoi. Uczestnicy tańczyli w rytm muzyki prowadzonej przez DJ KACZOR.

• Targi Edukacyjne

• Dnia 6 i 7 lutego na hali WOSIR w Wieluniu odbyły się Targi Edukacyjne. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Gromadzicach miał zaszczyt prezentować swoją ofertę edukacyjną. Stoisko cieszyło się dużą popularnością.